חיזוק היבטים חברתיים ורגשיים באמצעות תפיסת דימוי הגוף

עודכן: 01.12.2021

דימוי הגוף כבסיס לתהליך אישי וככלי לעבודה בתחומי החינוך והטיפול.

סדנה  SEL  - Social emotional learning

מנחה: מעין קרת

מעין קרת

פורצת דרך בתחום דימוי הגוף, יזמית, מרצה לבני נוער ומבוגרים ברחבי הארץ ובעולם (ארה"ב, לונדון, הולנד) מעל 19 שנים, מייסדת המיזם "Changing Model", המוביל מהלך של שינוי חברתי, דרך תוכניות התערבות, הרצאות וסדנאות תהליכיות ברחבי הארץ, בוגרת לימודי הנחיית קבוצות ופוטותרפיה. מנהלת קבוצת "הפורום המקצועי לדימוי גוף חיובי", ​ 

מחברת הספר "הנשים היפות" (הוצאת "ידיעות אחרונות"), ספר שעורר שיח ציבורי נרחב בנושא בעיות אכילה בקרב דוגמניות ושחקניות, יוצרת "מראות"- ערכת קלפים לטיפול בדימוי גוף נמוך ופעילה חברתית בתחום.​ מוזמנים לבקר באתר:  https://www.maayankeret.co.il

 
-----  סדנה היברידית (מקוון+פרונטלי)-----
         שנה"ל תשפ"ב  2021-2022  
 
דימוי גוף חיובי הינו נושא שהולך ומתפתח בשנים האחרונות והופך לדומיננטי יותר בתוך הדימוי העצמי. אחד הגורמים המרכזיים לכך הוא המבנה התרבותי, הציפיות החברתיות ואיתן מהי הנורמה המקצינים מול עיננו. חשיבות הנראות החיצונית גורמת לחוסר פרופורציה בהשפעתה על המהות שלנו, נשים וגברים כאחד.

השוואות בלתי פוסקת, השמנה קולקטיבית והתעסקות אובססיבית באוכל, בריאות ורזון הן חלק מהמציאות שלנו. למעשה דימוי גוף נמוך הוא אחד הנושאים היותר משפיעים על הערך העצמי שלנו, על ההשתתפות שלנו בפעילות חברתית, ביחס שלנו לאינטימיות, על היתכנות לדיכאון ומפה הוא עלול להשפיע אפילו על אפשרויות הפרנסה וההתפתחות העתידית שלנו, לכן כל כך חשוב לדבר ולחשוב על הנושא, לספק ידע, להנגיש כלים ולשים זרקור על הנושא המורכב והרגיש הזה.

 

דימוי גוף הוא נושא מולטידיסיפלינרי שנוגע בהרבה תחומים. ישנם אנשי מקצוע שאינם מודעים מספיק להשפעה של הנושא וכיום אין התייחסות משמעותית לדימוי גוף לא בלימודי תזונה, לא בתחום הכושר, לא בתחום האופנה, לא בהוראה, ולא בתחומי טיפול שונים ועקב כך אין מספיק מענה לבעיות שצצות וגוברות, כמו גם לגודל ולעומק הבעיה. קולות מהשטח מדווחים על מחסור בכלים פרקטיים לאיתור וטיפול בנושא.

 

התחום המחקרי בנושא זה נמצא בצמיחה משמעותית בשנים האחרונות אך עדיין ישנו חסר בחיבור בין המחקרים, גוף הידע, ההנגשה והיישום בתוך המציאות היום יומית.

 

בסדנה ניצור ארגז כלים משותף ודינמי המתאים לאוכלוסיות שונות.

התוכנית מאפשרת ליצור סדנאות תהליכיות בנושאהתמחות והעשרה עבור דיאטניות, יועצות חינוכיות, עו״סיות, מאמנות ספורט, יזמיות בודי פוזיטיב ועוד.

התוכנית מקדמת השתלבות במקום קיים והרחבתו לכדי הקמת ובניית פרוייקט יזמי יחודי שמקדם דימוי גוף לאוכלוסיות שונות (משחק/ פעילות חברתית/ סדנה/ מערך שיעור/ פודקאסט/ חוברת עבודה/ אפליקציה וכד׳) 

 


 

  • הסדנה מועברת בעזרת תוכן מובנה תיאורטי, שיתופים אישיים וחשיבה מעמיקה משותפת, כלים קונקרטיים ותרגילים ליישום. מלווה במצגות, ערכת קלפים, מחקרים עדכניים מתורגמים ומתודות לעבודה.
  • הסדנה מעודדת השתתפות אקטיבית, ביטוי עצמי ודיאלוג המייצרים ידע אינטגרטיבי, שינוי עמדתי ורגשי המשפיע על התהליך האישי, הקבוצתי  ובהמשך גם הסביבתי.
  • הסדנה המלאה מתקיימת בפעם ראשונה אחרי 6 מחזורי סדנה מקוצרים וסדנת המשך ומתקיימת בגרסה מקוונת + שני מפגשים פרונטליים. הסדנה הינה סדנה ייחודית, פורצת דרך, המשלבת תחומים שונים כאמצעי לגמישות בתפיסות ובעמדות הרגשיות והחברתיות כמעוררות שינוי אישי וסביבתי.
  • הסדנה מתאימה לאנשי מקצוע העוסקים בתחומים שבהם דימוי גוף וקידומו באוכלוסייה הכללית הם חלק משמעותי. המשתתפות מגיעות מתחומים שונים: דיאטניות, מאמנות כושר, מטפלות, יועצות בתי ספר, מורים.ות, מורים.ות לחינוך גופני, יזמים.ות ומנחי קבוצות.

 


 

ממה שכתבו משתתפות הסדנאות הקודמות:

"לצד הידע התיאורטי המעמיק בתחום וארגז הכלים הרחב, המקצועי והיישומי שקיבלנו לעבודה בשטח, בסדנה אני גם רכשתי שפה חדשה, שפה שבה אני מדברת עם עצמי על עצמי ועל הגוף שלי באהבה, הכלה וחמלה! הסדנה מומלצת לכל אישה, אימא, אשת מקצוע המאמינה שישנם הרבה גוונים של יופי בעולם הזה והמעוניינת לעבור תהליך אישי ומקצועי משמעותי" רימה רמאל-מנחת קבוצות, יועצת פיתוח אישי וקריירה

 

"תודה לך על הקורס דימוי גוף ובכללי על כל העשייה שלך בתחום! הקורס מעורר מחשבה, מעשיר, מלמד (גם על עצמי), נותן כלים לעבוד על דימוי גוף עם נערות ונשים ובכללי מקיף ומכיל בתוכו את מה שצריך לדעת ולהכיר בתחום של דימוי גוף. את מעבירה את הקורס באופן מעורר עניין ומשתפת את התלמידות כך שזה הופך את הקורס ליותר אינטראקטיבי ומהנה  ממליצה מאוד לכל מי שתחום זה נוגע בה, אם זה בפן המקצועי, או הפן האישי. שוב, תודה לך" מאיה איזייק, דיאטנית קלינית

 

"מבחינתי הסדנה היא לימודי חובה לכל מי שהעשייה המקצועית שלה נוגעת בנושא הזה ורוצה להתמקצע ולהבין הקשרים חברתיים, היסטוריים ופוליטיים רחבים. הסדנא נותנת ידע רחב הן ברמה התיאורטית - חשיפה למחקרים ומגמות עדכניות, הן ברמת ההדרכה- כלים פדגוגיים לעבודה פרטנית/ קבוצתית, והן ברמה האנושית: להיות בקבוצה של נשות מקצוע שמדברות את אותה שפה חיובית כלפי הגוף זו תחושה מדהימה! זה נטוורקינג מדהים, זו למידה הדדית וחווייתית וזו תחושה עמוקה של תקווה  ושינוי. וכמובן כך זכיתי להכיר את מעין, להנות מההנחיה המדויקת והרגישה שלה, ומגוף הידע המדהים שיש לה כחלוצת התחום בארץ. אין לי מספיק מילים להביע את המשמעות המקצועית והאישית שההשתתפות בסדנה זו היוותה עבורי ממש חוויה משנת חיים." ענת אסודי, מנחת פילאטיס בגישת בודי פוזיטיב, מנחת סדנאות דימוי גוף חיובי

"תודה על סדנה מקצועית ומשמעותית, על הנחייה רגישה ומאפשרת, על הובלת נושא כל כך חשוב בתקופתנו והכשרת אנשי מקצוע כשליחים להגעה ליותר ויותר אנשים... את עושה את זה נהדר! אל תעצרי!!!" רותי אבירי, דיאטנית קלינית 

 


היקף:    36 שעות

 

דרישות לקבלת אישור סיום:    נוכחות והגשת מטלה.

 

גמול השתלמות לעובדי הוראה:
עדכון מתאריך 4/10/2021 - ללא גמול.

 

מועד ומיקום:

תאריך פתיחה מתוכנן: 6 באוקטובר 2021. אחת לשבוע, 15 מפגשים:

13 מפגשים מקוונים בזום - בימי רביעי, בין השעות 21:30-19:30

+

2 מפגשים פרונטלים באוני' ת"א - בימי רביעי בין השעות 19:30-17:00

(מפגשים פרונטלים יתקיימו במידת האפשר עפ"י הנחיות משרד הבריאות והאקדמיה)

 


דמי השתתפות: 2,180 ש"ח

הרשמה:

עדכון - מכסת המשתתפים התמלאה.

בקרוב יעודכנו מועדים לרישום למחזור נוסף.

רוצים להיכנס לרשימת מתעניינים?

הירשמו כאן ואנחנו נעדכן כשנפתח את הרישום למחזור הבא


 

תקנון המרכז

לפרטים נוספים - מזכירות המרכז
טלפונים: 6408162, 03-6408466
דוא"ל   morim@tauex.tau.ac.il

   

 

 

ט.ל.ח

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>