דימוי גוף חיובי

העמקה בהיבטים חברתיים ורגשיים בדימוי וייצוג הגוף

דימוי הגוף כבסיס לתהליך אישי וככלי לעבודה בתחומי החינוך והטיפול.

סדנה  SEL  - Social emotional learning

מנחה ויוצרת הסדנה: מעין קרת

 

מעין קרת

פורצת דרך וחלוצת תחום דימוי הגוף, יזמית, יוצרת, פעילה חברתית בתקשורת, מרצה ומנחה לבני נוער ומבוגרים ברחבי הארץ ובעולם עשרים שנים, מנהלת ויוצרת "Changing Model" המרכז לקידום דימוי גוף חיובי בישראל - תוכניות התערבות הרצאות וסדנאות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, ונשים אותו לפני מרצה ומנחה לבני נוער ומבוגרים ברחבי הארץ ובעולם עשרים שנים, מנהלת "הפורום המקצועי לדימוי גוף חיובי", ​ מחברת הספר "הנשים היפות" (הוצאת "ידיעות אחרונות"), ספר שעורר שיח ציבורי נרחב בנושא בעיות אכילה בקרב דוגמניות ושחקניות, יוצרת "מראות"- ערכת קלפים לטיפול בדימוי גוף נמוך. בוגרת לימודי הנחיית קבוצות ופוטותרפיה, דוגמנית בינלאומית לשעבר. מוזמנים לבקר באתר: https://www.maayankeret.co.il/

ריאיון עם מעין קרת

לוסי אהריש מראיינת את מעין קרת על 'דימוי גוף חיובי'

שנה"ל תשפ"ד   

 


 

רציונל

דימוי גוף הינו נושא שהולך ומתפתח בשנים האחרונות והופך לדומיננטי בתוך הדימוי העצמי. אחד הגורמים המרכזיים לכך הוא המבנה התרבותי, הציפיות החברתיות ואיתן השאלה מהי הנורמה. חשיבות הנראות החיצונית גורמת לחוסר פרופורציה בהשפעתה על המהות שלנו, נשים וגברים כאחד.
 
אנחנו חיים בעידן בו המודעות לחשיבות של דימוי מאוזן עולה, אך בעידן הרשתות החברתיות הלחץ המופעל על בני הנוער בכל הקשור לסטנדרטים של נראות "צרה" הולך ומקצין לכדי נראות בלתי אפשרית ומייצר קשיים חברתיים ואישיים.
התחום המחקרי בנושא זה נמצא בצמיחה בשנים האחרונות אך עדיין קיים פער בהנגשה וביישום בתוך מציאות בוערת יום יומית.​​​​​​

דימוי גוף הוא נושא מולטי-דיסיפלינרי עם היבטים חברתיים ורגשיים. השוואות בלתי פוסקות, השמנה קולקטיבית והתעסקות אובססיבית באוכל, בריאות ורזון הן חלק מהמציאות שלנו. למעשה דימוי גוף נמוך הוא אחד הנושאים היותר משפיעים על הדימוי העצמי שלנו, על ההשתתפות שלנו בפעילות חברתית, ביחס שלנו לאינטימיות, על היתכנות לדיכאון ומכאן הוא עלול להשפיע אפילו על אפשרויות הפרנסה וההתפתחות העתידית שלנו, לכן חשוב לדבר וללמוד על הנושא, לספק ידע, להנגיש כלים ולשים זרקור על נושא כה מורכב ורגיש.

 

 


 

דרכי הוראה

חיבור בין תיאוריה לפרקטיקה, מרחב להעמקה ולקידום ברבדים הרבים, סקירת ההשפעות, הגורמים הפנימיים והחיצוניים, יצירת ארגז כלים משותף ודינמי המתאים לאוכלוסיות שונות וקריאה לפעולה.

למידה פנים אל פנים באוניברסיטה

 


 

תכנים מרכזיים

בסדנה ניצור ארגז כלים משותף ודינמי המתאים לאוכלוסיות שונות.

 • דרך סביבה - גיבוש עמדה חברתית

 • נראות - הרחבת מושב האסתטיקה 

 • כוחות פנימיים - בניית חוסן פנימי

 • הסדנה מועברת בעזרת תוכן מובנה תיאורטי, שיתופים אישיים וחשיבה מעמיקה משותפת, כלים קונקרטיים ותרגילים ליישום. מלווה במצגות, ערכת קלפים, מחקרים עדכניים מתורגמים ומתודות לעבודה.

 • התוכנית מאפשרת ליצור סדנאות תהליכיות בנושא, התמחות והעשרה עבור דיאטניות, יועצות חינוכיות, עו״סיות, מאמנות ספורט, יזמיות בודי פוזיטיב ועוד.

 • הסדנה הינה סדנה ייחודית, פורצת דרך, המשלבת תחומים שונים כאמצעי לגמישות בתפיסות ובעמדות הרגשיות והחברתיות כמעוררות שינוי אישי וסביבתי.

 


 

דרישות לקבלת אישור סיום  

 נוכחות

 


 

​היקף לימודים 

 30 שעות

 


 

קהל יעד

הסדנה מתאימה לאנשי מקצוע העוסקים בתחומים שבהם דימוי גוף חיובי וקידומו באוכלוסייה הכללית הם חלק משמעותי.
המשתתפות מגיעות מתחומים שונים: דיאטניות, מאמנות כושר, מטפלות, יועצות בתי ספר, מורים.ות,
מורים.ות לחינוך גופני, יזמים.ות ומנחי קבוצות.

 

*ניתן להזמין סדנת דימוי גוף ייחודית לקבוצה ממוקדת.

 


 

מועד ומיקום

יום רביעי,  17:00 – 19:30 אחת לשבוע, 10 מפגשים פנים אל פנים
​פתיחה:  11 אוקטובר 2023
מיקום: אוניברסיטת תל אביב

תאריכי המפגשים:

 • 11.10.2023
 • 18.10.2023
 • 25.10.2023
 • 01.11.2023
 • 08.11.2023
 • 15.11.2023
 • 22.11.2023
 • 29.11.2023
 • 06.12.2023
 • 20.12.2023

 


 

הרשמה

דמי רישום: 150 ש"ח

שכר לימוד:  יעודכן בהמשך

 


 

נפתחה ההרשמה לשנה"ל תשפ"ד

מס' המקומות מוגבל. הרשמה עד לתאריך 31.7.2023 או עד למילוי מכסת המשתתפים.

קישור לטופס הרשמה פתיחה בדפדפן כרום 

 • מילוי טופס הרשמה בצירוף קורות חיים
 • תשלום דמי רישום.

 

 


 

תקנון המרכז

לפרטים נוספים 
טלפונים 6408162, 03-6408466
​דוא"ל   morim@tauex.tau.ac.il

  

 

ט.ל.ח


 

בוגרות מספרות

"הקורס תרם לי ידע מעשי וכלים פרקטיים לשימוש בקליניקה הפרטית שלי.
מעין מקצועית, צנועה, למדתי ממנה המון על היכולת להחזיק קבוצה, גבולות בתוך הקבוצה והחופש בין הגבולות הללו.
היכולת לראות את הסיטואציה מכמה כיוונים שונים ולהצליח להחזיק את כולם ולאו דווקא לצפות לתשובה אחת "נכונה"
אני מרגישה שזה תחילתו של מסע מופלא והתקדמות משמעותית בעולם שלנו למען עתיד רגוע ומקבל יותר עבור כל בני האדם. 
אמליץ בשמחה" דרור ארנון, דיאטנית קלינית.

 

״אז מסתבר שדימוי גוף הוא הבסיס לחלק גדול מתחלואי הגוף והנפש. חיזוק שלו וטיפול בתפיסה לא נכונה שלו, עושים ניסים. תודה על קורס מדוייק, מלא מידע מבוסס מדע, שהוגש בצורה הכי מקצועית ונעימה שיכולתי לבקש. ממליצה בחום".
ד"ר שרונה דובדבן ששון, מומחית ברפואת ילדים, מרצה ומנחת סדנאות בתחומים שונים של קידום בריאות
 

"הסדנה הייתה נפלאה, כיסתה ודיברה על נושא דימוי הגוף משלל אספקטים, העניקה מרחב לשיח מעמיק הן אישי והן מקצועי, איפשרה להתנסות במגוון טכניקות לעבודה עם הסבר ומחשבה מעמיקה, ניתנו כמויות אדירות של חומרים מקצועיים, בשפע ונדיבות אין סופית, ומעל הכל, מעין עם נסיונה, רגישותה ושליחותה העבירה אותנו מסע מוצלח שנתן כלים רבים וידע שלא יסולא בפז." פיניקס פן, מטפלת רגשית ומנחת סדנאות.


"לצד הידע התיאורטי המעמיק בתחום וארגז הכלים הרחב, המקצועי והיישומי שקיבלנו לעבודה בשטח, בסדנה אני גם רכשתי שפה חדשה, שפה שבה אני מדברת עם עצמי על עצמי ועל הגוף שלי באהבה, הכלה וחמלה! הסדנה מומלצת לכל אישה, אימא, אשת מקצוע המאמינה שישנם הרבה גוונים של יופי בעולם הזה והמעוניינת לעבור תהליך אישי ומקצועי משמעותי" רימה רמאל-מנחת קבוצות, יועצת פיתוח אישי וקריירה.

 

"תודה לך על הקורס דימוי גוף ובכללי על כל העשייה שלך בתחום! הקורס מעורר מחשבה, מעשיר, מלמד (גם על עצמי), נותן כלים לעבוד על דימוי גוף עם נערות ונשים ובכללי מקיף ומכיל בתוכו את מה שצריך לדעת ולהכיר בתחום של דימוי גוף. את מעבירה את הקורס באופן מעורר עניין ומשתפת את התלמידות כך שזה הופך את הקורס ליותר אינטראקטיבי ומהנה  ממליצה מאוד לכל מי שתחום זה נוגע בה, אם זה בפן המקצועי, או הפן האישי. שוב, תודה לך" מאיה איזייק, דיאטנית קלינית

 

"מבחינתי הסדנה היא לימודי חובה לכל מי שהעשייה המקצועית שלה נוגעת בנושא הזה ורוצה להתמקצע ולהבין הקשרים חברתיים, היסטוריים ופוליטיים רחבים. הסדנא נותנת ידע רחב הן ברמה התיאורטית - חשיפה למחקרים ומגמות עדכניות, הן ברמת ההדרכה- כלים פדגוגיים לעבודה פרטנית/ קבוצתית, והן ברמה האנושית: להיות בקבוצה של נשות מקצוע שמדברות את אותה שפה חיובית כלפי הגוף זו תחושה מדהימה! זה נטוורקינג מדהים, זו למידה הדדית וחווייתית וזו תחושה עמוקה של תקווה  ושינוי. וכמובן כך זכיתי להכיר את מעין, להנות מההנחיה המדויקת והרגישה שלה, ומגוף הידע המדהים שיש לה כחלוצת התחום בארץ. אין לי מספיק מילים להביע את המשמעות המקצועית והאישית שההשתתפות בסדנה זו היוותה עבורי ממש חוויה משנת חיים." ענת אסודי, מנחת פילאטיס בגישת בודי פוזיטיב, מנחת סדנאות דימוי גוף חיובי.

 

"תודה על סדנה מקצועית ומשמעותית, על הנחייה רגישה ומאפשרת, על הובלת נושא כל כך חשוב בתקופתנו והכשרת אנשי מקצוע כשליחים להגעה ליותר ויותר אנשים... את עושה את זה נהדר! אל תעצרי!!!" רותי אבירי, דיאטנית קלינית.

 

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>