סטודנטים ממליצים

עודכן: 07.07.2016

ילדה מרימה 2 אגודלים

                                                                                                                                                               יולי 2013

עפרה,

רציתי לומר לך תודה . תודה ענקית.

לא תהיה זו הגזמה לומר שתעודת ההוראה שינתה את חיי מן הקצה אל הקצה. זה נכון שכשהייתי קטנה רציתי להיות מורה, ושיחקתי במורה, וזה היה ברור שאהיה מורה... אך בהגיעי לאוניברסיטה לתואר ראשון, לא העליתי על דעתי להצטרף לחברותיי לתעודת ההוראה. לא היתה לי את הסבלנות הראויה והנדרשת. הייתי צריכה קודם כל למצוא את עצמי.

 

בדיעבד אני שמחה שלא עשיתי זאת קודם. ראשית, הבשלות והניסיון שרכשתי כמו גם היותי אם – הם אלה שהכשירו אותי יותר מכל דבר אחר לבחור במקצוע חשוב זה. שנית, כי תעודת ההוראה של אז – אינה תעודת ההוראה של היום. וכל זאת – בזכותך.

 

אני מרגישה ששנה זו העשירה את חיי ברבדים שונים וחשובים. אופי הקורסים בהחלט תאם את השטח. התמזל מזל להתקבל ללמד כבר השנה בתיכון, וזכיתי לחוות בזמן אמת ברבים מן הנושאים שנגענו בהם בתעודה. ההרצאות היו מרתקות, המרצות – לא פחות ממדהימות (ולעיתים זכינו גם למרצים נהדרים לא פחות...) על אף כל העומס אני חיבת לציין שהעבודות והמטלות שנדרשנו להגיש תרמו רבות להמשך עתידי המקצועי. הכרתי עמיתים ויצרתי חברויות לחיים – לא מובן מאליו כלל בשלב זה של החיים.

 

אני סמוכה ובטוחה שתמשיכי לנצח על המפעל החשוב הזה, שייצר מורים טובים יותר למען עתיד טוב יותר – זה אומנם נשמע כמו סיסמת בחירות – אבל הרוחות החדשות המנשבות בהחלט נוסכות בי תקווה של שינוי, של דברים שקורים, של רוח גבית, וכמה טוב שהשכלתי לבחור לעשות את השינוי בזמן הנכון. בזמן שלך כאן. את בהחלט מהווה מקור להשראה.

 

אני רוצה להודות לך שוב מקרב לב, לחזק את ידך ולאחל לך המשך עשייה פורייה, מרתקת, ולעולם חוקרת!
 


ספטמבר 2013

לעופרה,

אני ירושלמית כבר שנים רבות, ובמקור תכננתי ללמוד באוניברסיטה העברית, משום שבה למדתי את התואר הראשון ואת התואר השני, והיא קרובה למקום מגוריי. ובשנתיים האחרונות, כשהחלטתי ללמוד הוראה, באופן טבעי רציתי ללמוד בהר הצופים, אך מפאת מעט נרשמים להוראת התחום שלי לא נפתחה המגמה. השנה החלטתי לעשות מעשה ולנסוע לתל אביב כדי ללמוד, למרות הקשיים הכרוכים בנסיעות ולוח הזמנים הצפוף, ומאז אינני מפסיקה להתלהב ולשמוח שאכן למדתי אצלכם... לא ידעתי מה יהיה בת"א, והפלא ופלא – אצלכם כמעט הכול נושק לשדה ההוראה ממש (אני מבינה זאת גם מההתנסות וגם מחבריי שגם מלמדים בפועל), ויש קורלציה נפלאה גם בין הקורסים עצמם.

 

למען האמת לפני חודש רצית לשתף אותך במשהו, אך חששתי "להציק" לך וכעת אני רואה הזדמנות טובה דווקא לכתוב על כך: לפני כחודש התראיין שר החינוך הרב שי פירון בתכנית של אורלי וגיא בערוץ 10, ונדהמתי לשמוע את דבריו, לאור העובדה שכל מה שהוא אמר, ללא יוצא מן הכלל, לא היה זר לי בכלל, דהיינו כל מה שהוראה בעיניו כל חזונו צביונו ומדיניותו השתקפו בדברים שלמדתי אצלכם. ומבחינתי – זו ההוכחה לכך שלימודינו לא היו רק בבחינת לימודים במגדל שן כלשהו אלא היוו וימשיכו להוות צינור משמעותי בין המחקר האקדמי לשדה ההוראה.

 

דבר נוסף: לא פעם אחת שמעתי מאנשים סביבי נימת לגלוג על לימודי תודת ההוראה, כנראה בעבר לא התייחסו אליהם ברצינות רבה. לדעתי אני וכל הלומדים השנה –זכינו לתעודת הוראה מקיפה, רצינית, שזכתה אפילו למחמאות מפי הרכזת בבית ספר שהתנסיתי בו, כפי שכתבתי לך בעבר, והנה עדות נוספת לקשר הנפלא שלכם בין העולם האקדמי לעולם ההוראה בפועל. ואי אפשר בלי להזכיר את הצוות הנפלא שלכם, אותך, את עפרה נוני ואת גילה, ואת המרצים המובחרים – וכל מרצה שלמדתי אצלה הייתה הן מרצה מקצועית בתחומה- הן אדם שיכול בהחלט לייצג עולם שלם של חינוך ושל ערכים.

 

אשמח מאוד לפרסום דבריי על התנסותי החיובית כל כך מהלימודים אצלכם.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>