דבר ראשת בית הספר

עודכן: 11.12.2022

 

פרופ' פאדיה נאסר-אבו אלהיג'א

ראשת בית הספר לחינוך

דברי ראשת בית הספר

 

חינוך הוא הכלי המשמעותי ביותר לשינוי חיי הפרט והחברה. זהו תהליך המתרחש לאורך כל החיים במרחבים והקשרים שונים כמו המשפחה, מסגרות החינוך הפורמאליים והלא פורמאליים, מקומות העבודה, החיים הקהילתיים והמדיה על גווניה השונים. באמצעות החינוך האדם רוכש ידע, מיומנויות, כישורים וערכים ומפתח אישיות, גישה וזהות. לחינוך גם חשיבות מכרעת בתהליך של יצירת חברה דמוקרטית, סובלנית, שוויונית וצודקת. ידע של תהליכים חינוכיים אלה ומיומנויות להתערבות בהם הם משאבים הדרושים להצלחה במקומות עבודה רבים.

 

המשימה שלנו בבית הספר לחינוך היא לייצר, ללמוד וללמד אסטרטגיות, פרקטיקות וכלים לטיפול בסוגיות חינוכיות ולהכין אנשי מקצוע, קובעי מדיניות וחוקרים שיכולים לפתח וליצור הזדמנויות חינוכיות צודקות והוגנות.

 

לבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב מוניטין רב שנים כמרכז מצוינות להוראה ומחקר במגוון רחב של תחומי עיסוק ומדיניות חינוכית. הוראה חדשנית והוליסטית, מחקר בינתחומי, מעורבות בקהילה וצדק חברתי אלה העדשות שבאמצעותן אנו רואים כל היבט בחינוך. ערכים אלה שאנו מיישמים מדי יום משפיעים על הדרכים בהן אנו מלמדים את תלמידינו, מבצעים את מחקרינו, משרתים את קהילותינו ופועלים לקראת עתיד גלובלי שוויוני וצודק יותר. ההוראה שלנו משלבת ידע בסיסי, מחקר חלוצי ומעורבות מעשית. המחקר המוביל שלנו מקדם מדיניות, פרקטיקות ושותפויות המטפחות קהילות חינוכיות מגוונות, צודקות ויעילות. אנחנו משתפים פעולה עם הקהילות המקומיות, הלאומיות והעולמיות ומנצלים את המומחיות שלנו בתחום המחקר המבוסס על ראיות כדי להזין את המדיניות הציבורית, להעשיר את הדיון הציבורי ולתרום לשינוי חברתי. אנו מגייסים ותומכים בקהילת סטודנטים איכותית, פעילה ותוססת המשקפת את הממדים והרבדים הרבים של המגוון בחברה הישראלית.

סגל בית הספר לחינוך כולל חוקרים מובילים בעולם בתחומי מומחיותם. הם שוקדים על הבנת סוגיות חשובות וחיפוש תשובות לשאלות הנוגעות לתהליכי למידה בתחומי דעת שונים ובהבנת התנאים החיוניים להתפתחות מיטבית. החוקרים והתלמידים של בית הספר פעילים גם בפרויקטים חברתיים חשובים בחברה בישראל ובעולם. החוקרים והסגל המנהלי מחויבים לתלמידים ולצרכים שלהם ומעודדים יצירתיות, יזמות ומעורבות.

אם אתם חפצים להיות שותפים ליצירה ועיצוב פניה של החברה – בואו ללמוד בתוכניות הלימוד שלנו שכוללות תואר ראשון, שני, שלישי ותעודת הוראה ובמסגרתן ניתן לרכוש ידע ומיומנויות שיאפשרו לכם להיות מנהיגים ושותפים משמעותיים במערכות חינוך, במסגרות ציבוריות ועסקיות בהם מתקיימים תהליכי למידה והתפתחות מתמשכים. מסגרות עיסוק רלווניטיות עבור בוגרי בית הספר לחינוך כוללות: מנהלות חינוך, עיריות ומועצות מקומיות, מתנסים, מרכזים להתפתחות הילד, ארגונים חברתיים העוסקים בתכנון ופיתוח תכניות לימוד והדרכה, חברות טכנולוגיות העוסקות בפיתוח תוכנות למידה ומשחק ועוד. כמובן, בוגרי בית הספר לחינוך יכולים לעבוד כמורים, יועצים ומנהלים בבתי ספר ובמערכות חינוך שונות. בוגרי בית הספר לחינוך מאיישים בפועל תפקידי מפתח במשרד החינוך, מכוני ומרכזי מחקר, מוסדות ציבור, ארגונים, עמותות ועוד.

 

אני מזמינה אתכם להצטרף אלינו לקהילה לומדת, יוצרת, מעורבת ומאפשרת.

 בהצלחה,

פרופ' פאדיה נאסר-אבו אלהיג'א

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>