המרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי

ד"ר אורלי להב וד"ר ואדים טליס - Smart Lab
ד"ר אורלי להב וד"ר ואדים טליס - Smart Lab
צוות המרכז

ראש המרכז – פרופ' רפי נחמיאס

מזכירה - יפה קריאף

פרטי התקשרות:

בניין שרת, קומה 4 חדר 437

טלפון: 6408763 03, פקס: 6407752 03

המרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי שואף להשיג מספר יעדים: קידום המחקר הבסיסי והידע התיאורטי בהוראה ולמידה של מדע וטכנולוגיה; קידום המחקר והפיתוח של חומרי לימוד; קידום המחקר והפיתוח של שילוב טכנולוגיות ידע מתקדמות בהוראה ובלמידה; פיתוח חדשנות ויזמות; תמיכה בתלמידים לתואר שני ושלישי במטרה להכשיר מנהיגות חינוכית; שיתוף פעולה עם מוסדות במערכת החינוך ושיתוף פעולה עם הקהילה הבינלאומית.

 

פיתוח אוריינות מדעית וטכנולוגית:

בתחום זה אנו עוסקים בשאלות הנוגעות לקשר בין השכלה מדעית כללית, תפישת עולם ויכולת תפקוד בחברה מודרנית. המפעל המרכזי של המרכז בתחום זה הוא תכנית הלימודים הלאומית "מדע בחברה טכנולוגית" (מב"ט) הפועלת כיום בכל בתי-הספר היסודיים בישראל. כמו כן מתבצע פיתוח תכנית לחטיבת הביניים ולילדי הגן. הפעילות לפיתוח סביבות עתירות מדיה ללימוד נושאים מורכבים, כגון: החלל, אקולוגיה והאדם, מתבצעת בשיתוף פעולה עם המרכז לטכנולוגיה חינוכית וכן עם אנשי אקדמיה מובילים בפקולטות שונות בקמפוס בתחומי המדעים, ההנדסה והרפואה.

 

חקר הוראת המדעים, המתמטיקה והטכנולוגיה:

בתחום זה אנו עוסקים בבחינת שאלות הקשורות בחשיבה ובלמידה של מושגי יסוד אצל תלמידים צעירים ובוגרים. המחקר בוחן תפיסות אינטואיטיביות ותפיסת מושגים, כגון: האין סוף, אקראיות והסתברות, אנלוגיה, סיבתיות, חיים, שימור החומר ועוד. כמו כן החוקרים עוסקים במחקר ובפיתוח דרכים לקידום החינוך המתמטי, תוך פיתוח תכניות הכשרה מיוחדות למורי המתמטיקה ותכניות לימוד לתלמידים. בנוסף מתקיים מחקר בתחום החשיבה הטכנולוגית, בתפיסת מושגים בטכנולוגיה ותפיסת מושגים ברובוטיקה ובקרה בקרב ילדים בגילאים שונים, מגיל הגן ועד להשכלה הגבוהה.

במסגרת המרכז אנו מפעילים את המעבדה לטכנולוגיות ידע

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>