החוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי - תואר שני

חדש בתשפ"ה - תעודת הוראה ללא עלות במקביל ללימודי התואר

צור קשר עם צוות התכנית

ראש החוג: 
פרופ' לילך שלו מבורך
 

אחראית מנהלית: 
בת שבע גרניט
 

רכזת תלמידים/ות: 
אודליה בכר

 

תואר שני בייעוץ חינוכי

תואר שני בלקויות למידה

 

למה יש ילדים ומבוגרים שמתפקדים היטב בלימודים, בתקשורת בין-אישית, בקהילה, או בעבודה, ויש כאלה שקשה להם בתחומים מסוימים, או שההתפתחות שלהם שונה? האם זה קשור למאפיינים האישיים של כל אחד, או דווקא למאפיינים של המסגרת והסביבה? (ספוילר: גם וגם).

 

מה ההשפעה של המסגרות השונות כמו משפחה, סביבה חינוכית וצוותים על ההתפתחות של אנשים, ולמה יש מערכות שתומכות טוב יותר מאחרות ביחידים שבתוכן?

מה אנחנו יכולים ללמוד מכל ההבדלים האלה בין בני אדם לגבי התהליכים המוחיים, הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים שהופכים אותנו למי שאנחנו? ונניח שנבין את כל הדברים האלה, האם זה יעזור לנו לשפר את החיים של ילדים ומבוגרים, ואת המערכות שבתוכן אנו חיים? (ספוילר: כן!)

 

לימודי התואר השני אצלנו עוסקים בשאלות האלה ודומות להן. אצלנו תוכלו ללמוד לעומק מה עומד בבסיס של מגוון תפקודים קוגניטיביים-אקדמיים, חברתיים, רגשיים והתנהגותיים, מה הגורמים לקשיים ולקויות בתפקודים האלה, ומה המנגנונים שמאפשרים לבני אדם לפרוח ולהתפתח.

 

אנחנו מאמינים שמחקר מדעי איכותי, עשייה חברתית משמעותית, ועשייה עסקית אפקטיבית צריכים ויכולים ללכת ביחד. תלמדו אצלנו מטובי החוקרים בתחום – האנשים שמעבדות המחקר שלהם מובילות את הידע המדעי בתחומים האלה, ומפתחות כל הזמן שיטות הערכה חדשות ודרכים חדשניות לעזור ולשפר.

במקביל, הבוגרות והבוגרים שלנו עוסקים במגוון גדול של מקצועות – בחינוך מינקות ועד להשכלה גבוהה, במערכת הבריאות, במגוון עמותות, בחברות סטארט-אפ ועוד. הן והם – אתן ואתם – מביאים אל השטח את הידע והכלים שנרכשו אצלנו, ועוזרים להפוך את העולם למקום טוב יותר.

 

הלימודים אצלנו פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון ושני בכל התחומים, אנשים סקרנים שרוצים להניע שינויים משמעותיים בחיים של אנשים בקהילות שלהם.

 

 

בחוג שתי תכניות לימודים עיקריות:

תואר שני ייעוץ חינוכי

תואר שני בלקויות למידה

 

 

בשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות לבת שבע  בדוא"ל או לטלפון 03-6408472,

 

נשמח לעמוד בקשר

 

 

תכניות נוספות

לימודי תעודה באבחון לקויות למידה

לימודי תעודה באימון קשבי בשיטת CPAT

תעודת הוראה בחינוך מיוחד

 

תואר שני פלוס

לימודים בתוכניות MA בחוג לחינוך מיוחד וייעוץ חינוכי בשילוב הכשרה מעשית ייחודית וחדשנית עם Supervision שמספקת מענה לצרכים בולטים במסגרות פורמליות, לא-פורמליות ופרטיות, תוך התאמת הדרישות בהיקף הלימודים ובעלות מופחתת.

 

 

 

 

 

 

 

צפייה בעבודות תשפ"א>>     צפייה בעבודות התזה תשפ"ב>>

מתעניינים בלימודים בבית הספר לחינוך?

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>