• ראשי
 • תעודת הוראה במדעי החברה

  מרכז: ד"ר יהודה יעקבסון

  סמלים סוציולוגיים בין שתי כפות ידיים

  הלימודים לקראת תעודת ההוראה במדעי החברה מיועדים להכשרת בעלי תואר אקדמי במדעי החברה : בסוציולוגיה, בכלכלה או במדעי המדינה, להוראת מקצועות אלו בבית הספר העל-יסודי בישראל, תוך הכרת תכנית הלימודים במדעי החברה בחטיבה העליונה, חשיפה לטכנולוגיות חדשות ולשיטות הוראה מתקדמות ומשמעותיות.

   

  ללימודי מדעי החברה יש חשיבות רבה במערכת החינוך, התחומים המוצעים של חקר החברה, על מגוון הדיסציפלינות, תורמים למתבגרים בקידום הידע וההבנה של מורכבות החיים החברתיים בעידן הפוסט מודרני בכלל ובחברה הישראלית בפרט.
  בתעודת ההוראה מתייחסים לפדגוגיה של הוראת מדעי החברה ולאופנים שבהם מושגים תיאוריות ורעיונות מופשטים, יסקרנו את בני הנוער, יפתחו אצלם חשיבה מסדר גבוה ויקשרו אותם לשיח מעמיק בסוגיות ערכיות, בתפיסות, באמונות - כל זאת מתוך מגמה להניח יסודות לכינונו של התלמיד כאדם משכיל ומוסרי, אזרח פעיל, בעל יכולת חשיבה עצמאית וביקורתית, מעודכן טכנולוגית ומדעית, הלומד בסביבה לימודית המותאמת לצמיחה במאה ה-21, החותר למצוינות, לתרומה חברתית ולמיצוי יכולותיו.

   

  הלימודים לתעודת ההוראה כוללים מעבר לקורסים באוניברסיטה גם הכשרה מעשית. ההכשרה מתבצעת בהנחיית מורה מאמן/נת מנוסה בבית ספר תיכון ובליווי סדנה באוניברסיטה.

  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive