תעודת הוראה בצרפתית

מגדל אייפל בשקיעה

המסלול לתעודת הוראה בצרפתית

לשפה הצרפתית מסורת ארוכת שנים כשפת תרבות מימשל  ודיפלומטיה. דובריה כשפה ראשונה או כשפה נוספת  מונים כ-220 מיליון איש הפזורים במוקדים שונים בעולם, ממערב אירופה לקנדה בצפון אמריקה, ליבשת האפריקאית ולאזורים שונים באסיה. הצרפתית משמשת כאחת מהשפות הרשמיות של הקהילה האירופית ושל האומות המאוחדות  ונהנית מהכרה רחבה ויוקרה רבה כמייצגת את ההיסטוריה ונכסי התרבות של החברה הצרפתית לאורך השנים.

בישראל יש לשפה הצרפתית מעמד מיוחד כשפתה של קהילה גדולה של עולים בעבר ובהווה מארצות דוברות צרפתית, בעיקר מצרפת ומצפון אפריקה. השפה הצרפתית נלמדת בבית הספר כשפה זרה שניה חובה אחרי האנגלית ו/או כשפה שלישית בנוסף לערבית. ברוב בתי הספר (חט"ב וחט"ע) היא נלמדת כמקצוע בחירה בהיקף של 1, 3, 4 או 5 יח"ל לבגרות.

פרחי ההוראה בתעודת ההוראה בצרפתית מצטרפים לעמיתיהם מורי השפות לעתיד, באשכול תעודות ההוראה בשפות ביחידה להכשרה להוראה. האשכול כולל את לימודי לשון עברית, ערבית, אנגלית, סינית, איטלקית וצרפתית.

 

לימודי המסלול יתקיימו בשלוש מסגרות: לימודי חינוך כלליים, לימודי אשכול השפות ולימודים ייחודיים עיוניים ומעשיים כולל התנסות בית-ספרית בתחום ההכשרה להוראת הצרפתית.

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>