פרופ' לילך שלו

סגל אקדמי בכיר בביה"ס לחינוך
ראש חוג בביה"ס לחינוך
ביה"ס לחינוך סגל אקדמי בכיר
פרופ' לילך שלו
טלפון פנימי: 03-6409384
משרד: שרת, 237

מידע כללי

חוקרת קשב בקרב אוכלוסיות מגוונות תוך התמקדות באוכלוסיות עם לקויות קשב התפתחותיות ו/או נרכשות.

פרופ' שלו-מבורך פיתחה עם עמיתיה מודל קשב רב-ממדי המבחין בין ארבע פונקציות קשב. כלי ההערכה הממוחשבים שפיתחה מאפשרים לבנות פרופיל קשבי אישי של תפקודי הקשב.

 

בנוסף, פיתחה פרופ' שלו-מבורך מערכת אימון קשבי ממוחשב מדורג (CPAT) לשיפור תפקודי הקשב השונים. עד היום זאת תוכנית ההתערבות הלא תרופתית היחידה שהניבה שיפור בתפקוד האקדמי של ילדים עם ADHD.

 

מחקריה של פרופ' שלו-מבורך מתמקדים בזיהוי קשרים בין ליקויי קשב ספציפיים לבין קשיים תפקודיים שונים (בקריאה, בחשבון, בתפקודים ניהוליים ובתחום החברתי).

מוקד מחקרי נוסף הוא מיפוי הסמנים הנוירולוגיים של תפקודי קשב ושל תוצרי האימון הקשבי. במחקרים אלה פרופ' שלו-מבורך משתפת פעולה עם חוקרים בעלי שם מישראל ומאנגליה תוך שימוש במגוון שיטות של הדמייה מוחית.

פרופ' שלו-מבורך היא ראש מעבדת הקשב – מעבדה שהוקמה זה עתה בבית הספר לחינוך, שבה נערכים מחקרים רבים תוך שימוש במבחנים נוירופסיכולוגיים שפיתחה ובמדדים התנהגותיים ואלקטרופיסיולוגיים.

 

בנוסף למחקרי המעבדה שהיא מבצעת עורכת פרופ' שלו-מבורך מחקרי שדה בשיתוף עם פסיכולוגים חינוכיים ופסיכיאטרים המתמחים ב-ADHD.

מחקרי השדה מתבצעים בבתי ספר, בשירות הפסיכולוגי-החינוכי ובמרפאות לאבחון וטיפול בילדים עם ADHD.

תחומי מחקר והוראה

 

תחום מחקר: היבטים נוירו פסיכולוגיים של קשב וליקויי קשב, הערכת יעילות אימון קשבי בקרב אוכלוסיות שונות, תפיסה וקשב חזותיים בקרב אוטיסטים בתפקוד גבוה.

 

תחום הוראה: תיאוריות וסוגיות באבחון ADHD, הערכת תפקודי קשב, קשב ולמידה.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>