כלים דיגיטליים התומכים בהוראה - כלים להערכה

1)  מחולל מבחנים ומשחקים Quizlet

לאתר הכלי לחצו כאן.

האתר מאפשר יצירת משחקים בהם הכתה יכולה לשחק אונליין בתחרות קבוצתית סינכרונית ובצורה א-סינכרונית כיחידים – כל תלמיד בזמנו.

הפלטפורמה מאפשרת הזנה של סדרות- למשל, עיר בירה והמדינה לה היא שייכת, תרגיל ופתרונו וכיו"ב ולאחר מכן המחולל יאפשר ליצור פעילויות לימוד ומשחק שונות: למשל: "כרטיסי הברקה" (Flash cards), השלמת תשובה מתוך מאגר אותיות, משחק גרירה והתאמה, ביצוע מבחן בשילוב שאלות השלמה,רב ברירה ונכון לא נכון ועוד. 


 

2)  Quiz Active /בוחן בהובלת מרצה - רכיב המוטמע במערכת המודל: 
פעילות ה-Quiz Active מאפשרת למרצה ליצור ולנהל סקר בכיתה במהלך השיעור כאשר תוצאות הפעילות מופיעות בזמן אמת. במהלך השיעור ברגע שהמרצה מפעיל את הפעילות, הסטודנטים עונים דרך הסמארטפונים או מחשבים ניידים. המרצה רואה את השאלות באתר הקורס ב-Moodle ויכול להראות לסטודנטים את התוצאות באופן מיידי לצורך דיון או שיח. למדריך המלא לחצו כאן (עברית)

לסרטון הדרכה (אנגלית):


 


 

3) בוחן - כלי המוטמע במערכת המודל

פעילות זו מאפשרת יצירת שאלות מסוגים שונים, כגון שאלות אמריקאיות, התאמה, נכון/לא נכון, שאלות פתוחות ועוד שאלות סגורות (כגון שאלות אמריקאיות, התאמה וכד') הנבדקות באופן אוטומטי ומדווחות היישר לגיליון הציונים באתר הקורס.  בחניםמסוג זה  עשויים לשמש לבחינות, תרגול עצמי, הערכה עצמית וכד'. למדריך המלא לחצו כאן

 


 

4) H5P - מחולל פעילויות אינטראקטיביות - ניתן להשתמש במסגרת מערכת המודל וגם באופן עצמאי

הרכיב מאפשר מגוון רחב של פעילויות לצורך תירגול ובחינה כגון סרטים אינטראקטיביים, משחקי התאמה, משחקי השלמה, כלי לתיעוד ומעקב אחרי פרוייקטים ועוד (לחצו על הקישורים על מנת להגיע למדריכים - לצפייה בכלל הפעילויות המוצעות - הקליקו כאן). 

שימו לב, כאשר משתמשים ברכיב במסגרת מערכת המוודל, אין צורך לפתוח חשבון עצמאי ותוצאות הפעילות ידווחו לדו"ח הציונים. על מנת להגיע לפעילויות במסגרת המודל יש לעבור למצב עריכה, לבחור ב"הוספת משאב או פעילות" ולאחר מכן לבחור את הפעילות המבוקשת מהרשימה שתפתח. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>