כלים דיגיטליים התומכים בהוראה - כלים ללמידה שיתופית

 

1) לוח שיתופי – "פאדלט"

לאתר הכלי לחצו כאן

פאדלט הוא לוח שיתופי המאפשר לכל תלמיד להעלות פרטי מידע ומדיה שונים. הכלי מתאים להצגת נושא ורעיונות על ידי תלמידי הכיתה או  לסיווג ואירגון פריטי מידע, ליצירת תיק עבודות, "מוזיאון דיגייטלי" ועוד. ניתן להציג את החומר בצורות שונות . למשל: "קיר לבנים", זרם - מלמעלה למטה, טבלה וצ'אט (דיאלוג).

לסרטון הדרכה:

לגלריית העבודות והדוגמאות באתר, הקליקו כאן: https://padlet.com/gallery


 

2) מנטימטר - אתר סקרים ומשוב (כולל ענן מילים)

אתר המאפשר יצירת סקרים עם אפשרויות שונות: סקרים פתוחים, סגורים, גרף עמודות, עוגה, ענן מילים ועוד. כאשר בוחרים באפשרות של ענן מילים - הגודל של כל מילה ייצג את התדירות בה היא חזרה בתשובות הסטודנטים.

המרצה מנסח/ת את שאלות הסקר באתר https://www.mentimeter.com ומקבל/ת קוד גישה לסקר. לאחר מכן, הסטודנטים נכנסים לאתר www.menti.com ומכניסים את הקוד שקיבלו מהמורה. הסטודנטים ייראו רק את שאלות הסקר בעוד המרצה יוכל לראות את תשובותיהם בזמן אמת. המרצה יכול לבחור אם להציג את כלל התשובות לסטודנטים.  ניתן להשתמש בכלי כאמצעי למיפוי הידע של הסטודנטים, כ"טיזר" לפתיחת דיון, כאמצעי לסיכום או כאמצעי לחשיבת יחד ("סיעור מוחות"). יתרונו של הכלי הוא בכך שהוא נותן קול לכל אחת ואחד וכן נותן נראות לתשובות החוזרות שוב ושוב. 


3)  Quiz Active /בוחן בהובלת מרצה - רכיב המוטמע במערכת המודל: 
פעילות ה-Quiz Active מאפשרת למרצה ליצור ולנהל סקר בכיתה במהלך השיעור כאשר תוצאות הפעילות מופיעות בזמן אמת. במהלך השיעור ברגע שהמרצה מפעיל את הפעילות, הסטודנטים עונים דרך הסמארטפונים או מחשבים ניידים. המרצה רואה את השאלות באתר הקורס ב-Moodle ויכול להראות לסטודנטים את התוצאות באופן מיידי לצורך דיון או שיח. למדריך המלא לחצו כאן (עברית)

לסרטון הדרכה (אנגלית):


 


 

4) שאלת בחירה - סקר קצר - רכיב המוטמע במערכת המודל

פעילות המשמשת כסקר מהיר המיועד לעורר חשיבה על נושא מסוים או כסקר אדמיניסטרטיבי. ניתן לשאול שאלה ולהגדיר מספר תגובות אפשריות, בחירות הסטודנטים יכולות להתבצע באופן אנונימי או שמי. למדריך המלא לחצו כאן.

 


 

5) שאלון - רכיב המוטמע במערכת המודל

פעילות המכילה מספר שאלות דוגמת שאלות אמריקאיות, דירוג ועוד. ניתן ליצור שאלון אנונימי או שמי. למדריך המלא לחצו כאן.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>