אודות התכנית להכשרה לייעוץ בקריירה

אודות התכנית להכשרת ייעוץ קריירה
  • אודות התכנית להכשרה לייעוץ בקריירה
  • בוגרים ממליצים

תהליכי תכנון ובחירה של תחום לימודים ומקצוע ושילובם בסגנון החיים המתאים לפרט, דורשים מן האדם תפיסה מגובשת לגבי אורח חיים ראוי, יכולות רגשיות ומיומנויות ייחודיות. אלה ניתנים ללמידה ולשכלול באמצעות תהליכי ליווי מקצועיים. הליווי המקצועי חיוני במיוחד עבור צעירים הנדרשים לקבל החלטות במספר תחומי חיים בפרק זמן קצר.

 

הידע המצטבר בתחום התפתחות הקריירה מעיד על תרומתם של גורמים תרבותיים, חברתיים וכלכליים ליכולות התכנון והבחירה של הפרט. כמו כן מודגשת החשיבות של גישה אינטגרטיבית המתייחסת למספר תחומי חיים בו זמנית, ושל  גישה התפתחותית הרואה בתהליכי הבחירה והתכנון מיומנויות חשובות בתהליך למידה לאורך החיים. ידע זה מהווה בסיס לתכנית הכשרה ייחודית שפתחה פרופ' צינמון ומטרתה להכשיר יועצי קריירה אשר ילוו את  הפרט בתהליך בניית מסלול חיים מספק.

 

התכנית מתייחסת להיבטים תיאורטיים ופרקטיים בתהליכי ייעוץ בקריירה ונושאת אופי אינטגרטיבי. בצד מודלים תיאורטיים התפתחותיים וקוגניטיביים-חברתיים בתחום הייעוץ בקריירה, נלמדים גם מודלים בקבלת החלטות, תהליכי הבניית זהות, תיאוריות בתחום המשפחה, היבטים משפטיים של עולם העבודה ועולם המשפחה והיבטים אישיים וארגוניים ביחסי עבודה-משפחה. דגש מיוחד ניתן לשלב החיים הרגיש של הבגרות הצעירה (18-30). המורים המלמדים בתכנית הם מהחוקרים המובילים בארץ ובעולם בתחום זה של התפתחות קריירה, ובכך מונגש למשתתפים הידע הרחב והעדכני ביותר על ידי החוקרים היוצרים אותו וצוותיהם. המשתתפים מתנסים בייעוץ המבוסס על גישה אינטגרטיבית זו תוך קבלת ליווי והדרכה.   

 

תכנית ההכשרה מיועדת לבעלי תארים מתקדמים בתחומי הטיפול וההדרכה, לרבות פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, בוגרי לימודי עבודה וייעוץ ארגוני, יועצים חינוכיים ומרפאים בעיסוק. בוגרי התכנית יוכלו להשתלב במרכזי צעירים, בשוק הפרטי ובמכוני ייעוץ והשמה, בתכניות חברתיות וממשלתיות המיועדות לטיפוח הון אנושי, וכרכזי תעסוקה במערכות החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית.

 

הצצה לפעילות הקבוצה בשנת הלימודים הנוכחית: ביקור במרכז צעירים "הגג" בנתניה.

בשנה"ל תשע"ה נפתח המחזור הרביעי של התכנית. בוגרי התכניות מהשנים הקודמות משמשים בתפקידים מרכזיים במרכזי צעירים, בארגוני מגזר שלישי העוסקים בלווי תעסוקתי ולימודי של צעירים עם צרכים מיוחדים או צעירים מוחלשים, ובחברות גדולות בתפקידי ניהול משאבי אנוש.

 

לפרטים והרשמה 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive