קורסים מקוונים חדשים

מהפכת הקורסים המקוונים בקמפוס לא עוצרת - הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב נהנים כבר מכ 50 קורסים אקדמיים מקוונים במגוון נושאים וקורסים נוספים בשלבי הפקה מתקדמים

11 ינואר 2019

יותר ויותר חוגים ובתי ספר באוניברסיטת תל אביב בוחרים להציע לסטודנטים קורסים מקוונים (online) כחלק מתכנית הלימודים.  עד היום כבר צולמו והופקו כ 50 קורסים ובסמסטר הבא יצטרפו למשפחה המקוונת שני קורסים חדשים - "ההיסטוריה של האקטואליה" של פרופ' מוטי גולני מהפקולטה למדעי הרוח ו"בטיחות הטיפול" של ד"ר ענת עמית אהרון והגב' רונית צמח מהחוג לסיעוד בפקולטה לרפואה. הקורסים המקוונים - בחלקם או במלואם, מאפשרים למרצים לעשות שימוש בדרכי הוראה שונות, להעשיר את ההרצאה באמצעי המחשה  ולהעריך את הלומדים במגוון דרכים.  הסטודנטים הלומדים בקורסים נהנים מגמישות בתהליך הלמידה, התאמה לסגנון הלימוד, גיוון ועניין.  אנו ב Virtual TAU מקפידים כי פיתוח הקורסים יעשה בשיתוף פעולה מלא עם המרצים ועוזרי ההוראה, כך שיתאימו לתפיסה הפדגוגית והדיסיפלינרית של המרצות והמרצים. כך לדוגמא רבים מהמרצים בוחרים לעבוד במודל ה"היברדי", המשלב הרצאות מצולמות לצד מפגשים בכתה והם מפיקים תועלת הן מיתרונות הקורס המצולם והן מהמפגש עם הסטודנטים בכיתות. 

​ 

הליך הפיתוח והבניה של הקורסים הוא תהליך מובנה, שאינו מסתכם בצילום ההרצאות. הוא מתחיל בבחירה של מודל ומבנה פדגוגי, ממשיך לבחירת הפעילויות השונות בקורס וכלה בפיתוח חומרים יעודיים, ישום של כלים טכנולוגיים לתמיכה בתהליך הלמידה ועוד. צוות Virtual TAU פיתח מודל פדגוגי ייחודי לקורסים מקוונים. מודל זה יושם בהצלחה בקורסים הנלמדים במסגרת תכנית "כלים שלובים", וכולל ארבעה מרכיבים מרכזיים: מידע כללי סרטון הקדמה לקורס, על המרצה, הנחיות בנוגע לאופן הלימוד בקורס המקוון וסילבוס; מרכז תקשורת עם פורום "הודעות המרצה", "פורום שאלות ותשובות מול סגל ההוראה" ו-"פורום סטודנטים"; יחידות לימוד המהוות את ליבת הקורס המקוון, מוצגות בטבלה וכוללות שיעורים מצולמים בוידאו מחולקים למקטעים קצרים, תקצירי שיעורים, חומרי קריאה וחומרים נוספים. לרשות המרצים עומד אולפן יעודי, אך הם גם יכולים, בתיאום עם צוות הפיתוח לצלם את הקורס במגוון מקומות, ורבים מהם מנצלים את ההזדמנות לצאת מאולם ההרצאות אל המעבדות ואתרי המחקר ולהפוך את הסטודנטים לשותפים בעולם הידע בצורה בלתי אמצעית ומעוררת סקרנות. 

 

 

 

.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>