התכנית לייעוץ חינוכי בגיל הרך היא יחידה מסוגה בארץ!

ההרשמה למגמה פתוחה!

16 יוני 2014
התכנית לייעוץ חינוכי בגיל הרך

בוגרי התכנית מקבלים תואר שני בייעוץ חינוכי עם התמחות בגיל הרך

התכנית  נוסדה בעקבות מגמות תיאורטיות ופרקטיות, המדגישות את ייחודיותו של הגיל הצעיר ואת החשיבות של פיתוח מחקר ופרקטיקה חינוכית עבור מטפלים, מחנכים והורים לילדים בגיל הרך. התכנית מתמקדת בילד, משפחתו ובצוותים החינוכיים במסגרות השונות מלידה ועד בית הספר היסודי (כולל כיתות יסוד). התוכנית מקנה לסטודנטים תשתית עיונית, מחקרית ומעשית  הנדרשת על מנת להציע להורים, לגננות, לסייעות, למטפלות, לפיקוח על מסגרות בגיל הרך,  לגורמי רשות מקומית העוסקים בתחום זה, ולבעלי מקצוע במערך הפרא-רפואי, יעוץ התערבות המשלבים ביעילות תיאוריה ומעשה.

 

הלימודים במסלול זה כוללים את הקורסים האקדמיים המשותפים לכל תכניות הייעוץ, הקורסים המתמקדים בהורות והתפתחות בגיל הרך, והתנסות בעבודה ייעוצית לאורך שנתיים במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות של הגיל הרך. הסטודנטיות מתנסות במגוון תפקידים הכוללים היוועצות פרטנית וקבוצתית, ייעוץ לפרט, תכנון והעברת תוכניות התערבות וכן תיאום בין מערכות. את ההתנסות בשדה מלווה קורס סדנאי.

 

תנאי קבלה:

לתכנית זאת מתקבלים מידי שנה 15 סטודנטים בלבד אשר נבחרים בקפידה לאחר ראיון קבלה ובעלי תואר ראשון מתחומים מגוונים בציון מינימום 87.

 

אפשרויות תעסוקתיות:

התכנית מכשירה יועצים להנחיית הורים וצוותים חינוכיים העובדים עם ילדים בגיל הרך (במערכת הפורמאלית של משרד החינוך ובמערכות וארגונים בלתי פורמאליים), להפעלת תכניות מניעה והתערבות, להוראה במוסדות המכשירים כוח אדם לעבודה עם ילדים בגיל הרך ולתפקידי פיקוח והדרכה במוסדות חינוך לגיל הרך (גנים ומעונות יום). את בוגרי המסלול ניתן למצוא בתפקידי ייעוץ, ניהול ופיקוח במשרד החינוך, מעונות ויצ"ו, מרכזי הורים- ילדים, מתנ"סים ורשויות מקומיות וכן כיועצות עצמאיות העוסקות בלווי והדרכה של הורים וגנים פרטיים.

תעודה זו מכשירה גם לעבודה ייעוצית בבתי ספר יסודיים.

 

נשמח לראותכם בין תלמידינו ולקדם יחד את הגיל הרך בארץ!

לפרטים ניתן ליצור קשר עם מזכירות הקורס בטלפון: 03-6408459

או דרך אתר ההרשמה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>