הורות קשובה וחומלת

עודכן: 19.04.2021

מנחה: פרופ' נורית ירמיה


 

איך נהיה ההורה שאנו שואפים להיות?

בסדנה נפגוש את עצמנו כהורים לילדים שלנו, כהורים שאנו וכמי שאנו שואפים להיות.  נתרגל ונלמד חמלה לעצמנו ולילדינו. נחקור איך ניתן למצוא מרחב ומרווח כדי לבחור את ההתנהגויות והתגובות שלנו, במקום לפעול באוטומט מתוך הרגלי העבר. נבחן כיצד הבנת היחס של ילדינו לנושאים שונים מבקשת התייחסויות מותאמות שונות שלנו, וכיצד תקשורת מודעת וחומלת יכולה לעזור לנו בבניית הקשר המטיב עימם.

8 מפגשים 

כל מפגש יכלול שלושה חלקים:

  • תרגול קשיבות חומלת
  • שיתוף קבוצתי ותרגילים מונחים בזוגות/קבוצה קטנה
  • טעימות תיאורטיות ולימוד טכניקות חדשות ליישום בבית

 


בשיתוף עם המרכז לחינוך קשוב ואכפתי.


על המנחה: נורית ירמיה הינה פרופ' לפסיכולוגיה התפתחותית וקלינית באוניברסיטה העברית בירושלים. היא עוסקת בתחום ההתפתחות התקינה והאבנורמלית של ילדים ובהורות כבר שלושים חמש שנים בהוראה, במחקר ובטיפול.  נורית מלמדת מגוון של קורסים בתואר הראשון והשני ובינם פסיכולוגיה חיובית, מיינדפולנס, התפתחות במרחב הבטוח ואתיקה מקצועית. היא שימשה בעבר כמנהלת מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר וכן כדיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית. לנורית ארבעה ילדים ושתי נכדות, היא רוקדת ניה, מתרגלת מיינדפולנס, יוגה ופילאטיס, ומתנדבת פעילה בארגונים חברתיים למען נשים וילדים ללא עורף משפחתי.


 

 

למידע נוסף ניתן לפנות למרכז לחינוך קשוב ואכפתי בדוא"ל: 

educareccme@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive