כישורים רגשיים, חברתיים, מיינדפולנס וחמלה לצוותים חינוכיים

יועץ אקדמי: ד"ר ריקרדו טרש

 

כישורים רגשיים, חברתיים, מיינדפולנס וחמלה לצוותים חינוכיים

 

 


 

רציונל התוכנית

למידה חברתית ורגשית (Social Emotional Learning - SEL) היא התהליך בו ילדים ומבוגרים לומדים להבין ולנהל רגשות, לקיים קשרים חיוביים ולקבל החלטות בצורה אחראית. כדי להצליח בעולם חברתי, אנשים חייבים לרכוש מיומנויות חברתיות ורגשיות, כגון ויסות עצמי, שליטה בדחפים, פרשנות והבנת רגשות, הנעה עצמית ופיתוח עמדות חיוביות כלפי הסביבה והקהילה. 


בקורס זה אנו מציעים שילוב בין המודל הלוגי של אימון במיינדפולנס ומודל הכתה הפרו-חברתית, תוך התייחסות לגישה האקולוגית. קורס ייחודי זה מציע הכרות חווייתית, תאורטית ויישומית עם עולם המושגים של מיינדפולנס, של חמלה ושל למידה חברתית רגשית, הן עבור הצוות החינוכי עצמו, והן כלים להעברת התכנים לתלמידים.
 


 

מטרות

הכרות חווייתית, תאורטית ויישומית עם עולם המושגים של מיינדפולנס, חמלה בהתאמה לשדה החינוכי ולמידה חברתית רגשית. פיתוח תרגול פורמלי ולא פורמלי של קשיבות וחמלה להגברת רמת המודעות לעצמי ולאחר, לשיפור המיטביות (well-being), ולהפחתת רמת הלחץ ושיפור היכולות להתמודד אתו, וכן התמודדות יעילה יותר עם מצבים מאתגרים וניהול טוב יותר של תהליכי קבלת החלטות.

 


 

קהל יעד

אנשי חינוך

 


 

דרכי הוראה

 המפגשים יערכו בביה״ס באופן סינכרוני. כל מפגש יכלול שיח על היישום בשבוע הקודם, הרצאה/או סימולציה, תרגול, שיח ושיתוף במליאה ובקבוצות. 


 

דרישות התוכנית

השתתפות פעילה במפגשים, תרגול אישי פורמלי ולא פורמלי במהלך השבוע, הטמעת הנושאים הנלמדים בכיתה וניהול יומן אישי (בכל שבוע יש לכתוב לפחות פעמיים ולהתייחס הן לתרגול האישי והן להצלחות וקשיים בהטמעה בכיתה). עבודה אישית מול צוות הקורס והטמעת תהליכים בכיתה.

 


 

תעודת סיום

למסיימים בהצלחה תוענק תעודת סיום: מטעם אוניברסיטת ת"א והמרכז לחינוך קשוב ואכפתי.

 


 

מועד ומיקום

התיאום יעשה ישירות מול בית הספר

 


 

רישום

התוכנית מיועדת לצוותי בתי ספר בלבד
ההרשמה תתבצע דרך מערכת גפ"ן, תחת הכותרת "אוניברסיטת תל-אביב" .
לתאום הרישום, יש לפנות אל משרדנו :
טלפונים: 6408162, 03-6408466
​דוא"ל   morim@tauex.tau.ac.il

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>