דימוי גוף חיובי

מנחה: מעין קרת

 
סדנה מקוונת
פתיחה: 4.6.2020

מעין קרת


את הסדנה תנחה מעין קרת, פורצת דרך בתחום דימוי הגוף, יזמית, מרצה על הנושא לקהלים שונים בארץ ובעולם מעל 17 שנים, מנחת סדנאות תהליכיות לנערות ממגזרים ומצבים שונים ברחבי הארץ, מנהלת קבוצה "הפורום המקצועי לדימוי גוף חיובי", יוצרת "מראות"- ערכת קלפי מודעות ופעילה חברתית בתחום.

מוזמנים לבקר באתר

https://www.maayankeret.co.il/

ימי הקורונה הציפו במלוא העצמה עד כמה דימוי הגוף הוא מרכזי בחיינו, בעודנו יושבים אל מול המסכים כל אחד מאיתנו שאל את עצמו "איך אני נראה? איך אני נראית?"

דימוי גוף הופך לחלק חשוב בדימוי העצמי שלנו. הנורמה משתנה מול עינינו, והמבנה התרבותי גורם לחוסר פרופורציה בהשפעת הניראות החיצונית עלינו, נשים וגברים כאחד.

חוסר ערך עצמי שמתבטא בדימוי גוף נמוך הופך לקרקע פורייה לעולם השיווק והפרסום. בשנים האחרונות נוספו השלכות שליליות גם עם צמיחת האינסטגרם ואפילו התיק תוק ואיתם ההשוואה הבלתי פוסקת למודל יופי אחד.

מצדו השני של המתרס מתרחשת מהפיכה, דוגמניות פלאס סייז מתחילות לככב ואנחנו בעיצומו של שינוי במדיה בכל הנוגע למידות גוף האישה ובהמשגת "דימוי גוף". עם זאת בחנויות האופנה עדיין אין שינוי וגם לא בשיח במכוני הכושר.

בסדנה ננתח את המצב, תקבלו ידע על נקודת הזמן הזאת, נדבר על העתיד ועל האלטרנטיבות. תקבלו  כלים להנגשת הנושא הלאה, כסדנא או כתוספת לעבודה פרטנית.

 

המרכז האקדמי באוניברסיטת תל-אביב חבר למעין קרת, יזמית בתחום דימוי גוף חיובי, ליצירת סדנה ייחודית, כקפסולה המותאמת להעשרה בתחומים שונים הקשורים בדימוי גוף, סדנה המקנה כלים וידע ליזמות בתחום, הכוונה ועבודה בדגש על בני נוער וילדים על היחס לגופם, על טיפוח דימוי גוף חיובי ומניעה של דימוי גוף שלילי.

הסדנה כמקוונת תשלב ידע לימודי וגם שיחה חוויתית, עם כלים להעברה הלאה.
סדנה רב-תחומית, המשלבת ידע  מתחום המדיה, האופנה, הפמיניזם, הפסיכולוגיה,  הספורט, האקטיביזם ועוד, שמשתלבים יחד לדימוי גוף חיובי.

 

וממה שכתבו משתתפות הסדנאות הקודמות:

"הסדנה היתה בנויה בצורה מאוד טובה ומסודרת, אפשרת לכל האנשים לדבר ולשתף (שזה עוד כלי ללמידה) אני יוצאת עם המון המון כלים וידע בנושא. את אישה מקסימה, העברת את הסדנא בצורה יפה ומאורגנת, אפשרת אווירה אינטימית וחמה בתוך המפגשים." ס. יועצת חינוכית

"תודה על סדנה מקצועית ומשמעותית, על הנחייה רגישה ומאפשרת, על הובלת נושא כל כך חשוב בתקופתנו והכשרת אנשי מקצוע כשליחים להגעה ליותר ויותר אנשים... את עושה את זה נהדר! אל תעצרי!!! באהבה" ר. דיאטנית קלינית

"פתחת לי פתח לעולם מרתק" מ. מורה לספורט

"הכל מדוייק! פעילות, שיח, מחקרים, למדתי המון" ד. מנחת סדנאות

"תודה על חוויה מדהימה מעצימה ומעשירה!!! מבחינתי זאת סגירת מעגל מדהימה שעשיתי עם עצמי בכל הקשור לדימוי וקבלה של הגוף שלי. יצאתי מהסדנה עם השקפה מאוד ברורה שאני בטוחה שלאט לאט תהפוך לאקטיבית וחברתית יותר- תודה תודה תודה לך על מודל, השראה עם המון אנושיות רגישות וכנות"  ג. סטייליסטית

 

מטרת הסדנה: לתת כלים וידע להתמודדות עם דימוי גוף שלילי, הכוונה והנחייה ביצירת דימוי גוף חיובי.

למי הסדנה מתאימה: למי שעוסקת בתחומים קשורים (דיאטנית, עו"ס, יועצת חינוכית, סטייליסטית וכד') ורוצה לקבל עוד כלים מותאמים לסדנא או כתוספת לעבודה פרטנית, למי שיש בה נגיעה ליזמות, רצון לשנות קצת את העולם, שמחפשת תשוקה למשהו חדש וגם למי שעברה תהליך אישי בתחום ורוצה לעשות סיכום עבור עצמה.

 

נושאי המפגשים:

 • דימוי גוף בתוך החיים, משברים ונקודות מפנה
 • אידיאל היופי- גורמים, מניעים, שינויים
 • התבגרות בצל מודל יופי צר
 • תוכניות מניעה בעולם
 • איך בונים דימוי גוף חיובי
 • מהאישי לחברתי ומהחברתי לאישי

 

מועדים:

5 מפגשים מקוונים בימי חמישי, 20:00-21:30

תאריכים:

4.6.2020 > 11.6.2020 > 18.6.2020 > 25.6.2020 > 2.7.2020


דמי השתתפות

600 ש"ח

טופס הרשמה

 

 

פרטים נוספים - מזכירות המרכז: 

טלפונים 6408162, 03-6408466    דוא"ל: morim@tauex.tau.ac.il

 

נוהלי הרישום לסדנה

 1. הרישום יהיה בתוקף לאחר תשלום דמי ההשתתפות עד 3 ימים מקבלת הודעת התשלום (תישלח בדוא"ל).
 2. דמי ההשתתפות יוחזרו במלואם במקרה של ביטול הקורס על ידי המרכז.
 3. הודעת ביטול רישום/הפסקת לימודים יש להעביר למשרדי המרכז בכתב בלבד (פקס/דוא"ל). על המשתתף מוטלת האחריות לוודא כי הודעתו התקבלה.
 4. ביטול שיגיע בכתב עד עשרה ימים מתחילת הקורס - יבוצע זיכוי כספי של 80% מדמי ההשתתפות (דמי ביטול=20%).
 5. ביטול שיגיע בכתב מעשרה ימים לפני הפתיחה ועד מועד תחילת הקורס (לא כולל) - יבוצע זיכוי כספי של 50% מדמי ההשתתפות (דמי ביטול=50%).
 6. ביטול/הפסקת לימודים שיגיע בכתב ממועד תחילת הקורס - אינו מזכה בהחזר כספי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive