למידה והוראה בקנה מידה גדול - שיתוף פעולה עם אוניברסיטת נוטרדאם

בתאריכים 30-29 ביוני 2022, התקיימה פעילות בינלאומית משותפת של צוות מבית הספר לחינוך עם צוות מאוניברסיטת נוטרדאם (University of Notre Dame)

03 יולי 2022
למידה והוראה בקנה מידה גדול - שיתוף פעולה עם אוניברסיטת נוטרדאם

 

 

בתאריכים 30-29 ביוני 2022, התקיימה פעילות בינלאומית משותפת של צוות מבית הספר לחינוך עם צוות מאוניברסיטת נוטרדאם (University of Notre Dame) מארצות הברית, בנושא למידה והוראה בקנה מידה גדול בהשכלה הגבוהה. הפעילות התקיימה במסגרת שותפות מחקרית שנמשכת מספר שנים, אותה מובילים ד"ר ארנון הרשקוביץ וד"ר טל סופר, במסגרת קרן לשיתוף פעולה בין שתי האוניברסיטאות, בחסות משפחת שלינדוויין (Schlindwein).

 

השותף מאוניברסיטת נוטרדאם הוא פרופ' אלכס אמברוז (Alex Ambrose), מן המרכז לחדשנות בלמידה ובהוראה, מומחה בחקר למידה. הצטרף אליו לביקור עמיתו, קווין אבוט (Kevin Abbott), מומחה בהיבטים טכנולוגיים של חדשנות בלמידה ובהוראה.

 

בתאריך 29.6 נערך פאנל בינלאומי, במסגרת כנס מיט"ל ה-20, בו הוצגו חקרי מקרה של חדשנות פדגוגית ברמת מוסד. הפאנל כלל הצגות של שבעה מוסדות - מארצות הברית, יוון וישראל - ועורר דיון ער על השפעתה של מגיפת הקורונה על הוראה ולמידה בעת הזו.

 

בתאריך 30.6 נערך בבית הספר לחינוך סמינר בנושא מדידה ושיפור של למידה והוראה בקנה מידה גדול בהשכלה הגבוהה. מושב אחד דן בהיבטים פדגוגיים, טכנולוגיים ועיצוביים והמושב השני עסק בניתוח למידה (Learning Analytics). פרט להצגות משתי האוניברסיטאות, היו גם הצגות מעניינות של אנשי "האוניברסיטה הפתוחה" בישראל.

 

שני האירועים האלו מסייעים להגדלת הרשת המקצועית שנוצרה בין אוניברסיטת תל אביב לאוניברסיטת נוטרדאם. על פי התכנון, יבקר הצוות מבית הספר לחינוך באוניבריסטת נוטרדאם בפברואר 2023, לצורך איסוף נתונים במסגרת המחקר המשותף.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>