אירוע חגיגי לכבוד פרישתו של פרופ' רפי נחמיאס

האירוע נערך במסגרת מועצה חגיגית בנוכחות חברי כל הסגלים

13 יוני 2022
אירוע פרישה נערך לכבוד פרופ' רפי נחמיאס

במפגש מועצה מסכמת, חברי סגל בית הספר לחינוך נפרדו בהערכה ובכבוד רבים מפרופ' רפי נחמיאס, היוצא לגמלאות. פרופ' נחמיאס תרם בעשייתו המבורכת רבות להתפתחותו ולצמיחתו של בית הספר לחינוך.

קישור לקליפ הפרידה שהוכן עבור פרופ' נחמיאס

רפי נחמיאס הוא פרופ' מן המניין בהוראת המדעים וטכנולוגיה חינוכית. בין השנים  2010-2014 היה ראש ביה"ס לחינוך באוניברסיטת תל-אביב. בעבר כיהן כסגן המנהל הכללי של רשת אורט בישראל. משנת 2000 עומד בראש המרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי באוניברסיטת תל-אביב ובראש מיזם האוניברסיטה לשילוב האינטרנט בהוראה האקדמית Virtual TAU-. בשנת 2016 נבחר לעמוד בראש הקתדרה של אונסקו באוניברסיטת תל-אביב בתחום טכנולוגיה ואינטרנציונליזציה בחינוך.

עבודתו המדעית של פרופ' רפי נחמיאס מתמקדת בנקודות המפגש בין טכנולוגיות מידע ותקשורת לבין תהליכי הוראה ולמידה. בחברה המודרנית עתירת הידע, השתנו מן היסוד יחסי הגומלין בין הפרט ובין הידע ובכלל זאת, דרכי רכישתו של הידע, ניהולו וייצוגו. לטכנולוגיות מידע ותקשורת (תקשוב) ובראשן האינטרנט, פוטנציאל רב להשפעה על תלמידים ועל הדרכים בהן הם לומדים, על תהליכי ההוראה והפדגוגיה ועל שינוי מערכות חינוך מגן הילדים, דרך בתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה ועד להכשרה והדרכה בארגונים. המחקר אותו מבצע פרופ' נחמיאס בוחן את השפעת הטכנולוגיה על החינוך ואת משמעויותיה בשלושה תחומים: א) חקר השפעת התקשוב על ההוראה בבתי ספר ובהשכלה הגבוהה; ב) בחינת המיומנויות החדשות הנדרשות מן הפרט בעידן הידע; ג) פיתוח ויישום מתודולוגיות של כריית נתוני רשת לבחינת תהליכי למידה מקוונים. בנוסף לתחומי מחקר אלו, הוא עוסק בקידום החינוך המדעי-טכנולוגי באמצעות פיתוח חומרי לימוד, מחקר יישומי וטיפוח מנהיגות מורים המתבצעים במרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי. 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>